Dane pokazują, że użytkownicy OKEx posiadają w swoich portfelach łącznie prawie 200.000 BTC. Stanowi to sumę 2,3 miliarda dolarów, biorąc pod uwagę obecne kursy Bitcoin spot i stanowi 1,1 procent krążącej podaży kryptokursztynu.

Kilka godzin temu, globalny gigant wymiany krypto walutowej OKEx wstrzymał wypłatę wielu środków na rzecz chagrina traderów i inwestorów. Ceny Bitcoinów spadły w odpowiedzi na dodatkowe doniesienia o aresztowaniu założyciela Xu Mingxing ponad tydzień temu. Jednakże, co powinno być bardziej niepokojące, to ilość BTC znajdujących się w portfelach giełdy. Dane mówią, że wartość udziałów jest łatwo warta 2,3 mld dolarów.

Około 200.000 BTC warte 2,3 miliarda dolarów schowane w portfelach OKEx

Po ostatnim bałaganie związanym z wypłatami OKEx, firma Glassnode opublikowała dane dotyczące liczby bitcoins posiadanych przez giełdę, a liczby te są dość znaczące.

Według naszych danych, około 200.000 BTC (1,1% krążących bitcoinów) znajduje się obecnie w portfelach #OKEx. To jest około 2,3 miliarda dolarów BTC przechowywanych w skarbcach giełdy.

Chociaż prezes OKEx Jay Hao zapewnił użytkowników, że ich fundusze są bezpieczne i że nie ma „powodu do niepokoju“, to ogrom powyższego schowka Bitcoinów jest dość niepokojący. Zwłaszcza, że jest on kontrolowany przez jedną organizację.

A także dlatego, że urzędnik, który ma dostęp do prywatnych kluczy, jest obecnie „poza zasięgiem“. „Ludzie OKEx nie byli w stanie dotrzeć do tej osoby. Od czasu rozpoczęcia współpracy z „Biurem Bezpieczeństwa Publicznego w dochodzeniach, gdzie jest to wymagane“. „Tak ogromne skrytki BTC narażają ich na ryzyko padnięcia ofiarą skoordynowanych ataków, które wymierzone są w scentralizowane punkty awarii. A jeśli nie, to duże transfery funduszy.

Kiedy fundusze BTC zaczęły się wycofywać z BitMEX En-Masse Post CFTC Intervention

Po tym jak założyciele BitMEX zostali oskarżeni przez CFTC o naruszenie przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy, a następnie aresztowano CTO Samuela Reeda, nastąpił masowy odpływ BTC. Glassnode śledził wszystkie ruchy.

Według wstępnych danych firmy z 2 października, około BitMEX posiadał w swoich portfelach łącznie prawie 170.000 BTC. Ale kilka godzin później rozpoczęły się wypłaty. Od dnia ogłoszenia opłat do 5 października z BitMEX-u wyszło już ponad 45.000 Bitcoinsów, przy czym największy „ujemny przepływ netto“ z 44.000 BTC miał miejsce 2 października.

W sumie, BitMEX doświadczył spadku o prawie 27 procent, jeśli chodzi o depozyty Bitcoinów. Z pewnością wielkość tych transferów była niewiarygodnie wysoka. Ale cena Bitcoin nie spadła i faktycznie wzrosła do góry 11.750 dolarów kilka dni temu.

Rynki Bitcoinów dojrzały dużo w ciągu ostatnich 11 lat z rosnącym napływem płynności. Potrafią wchłonąć ogromne zlecenia sprzedaży nawet z tak dużych pakietów BTC. Jeśli chodzi o wiadomości OKEx dzisiaj, cena Bitcoinów spadła o ponad 2 procent, ale zaczęła wykazywać oznaki ruchu w górę.